29 Eylül 2011 Perşembe

2012 Kış Manto, Kaban dosyası açılsın!!!

Yaz sıcakları bizi bıraksın istemiyoruz henüz belki ama bir yandan da kışa hazırlık yapılması gerektiğinin farkındayız değil mi? Kış için alınacak bir sürü ciciler var aklımızda. Benim kış deyince ilk düşündüğüm manto, kaban, bot, çizmeler ve tabii şapkalar olur. Geçen gün seçilebilecek şapkalarla ilgili bir post hazırlamıştım. Bugün sıra manto ve kabanlarda. Mantolarda canlı renkler, kürkler ve hayvan desenleri gibi sezon trendleri yanında pek tabii ki siyah, devetüyü, gri gibi klasik ve vazgeçilmez renkleride görüyoruz.

Öncelikle modaya yön veren lüks moda markalarından  örnekler;

Burberry Prorsum 2012 kış koleksiyonunda daha çok canlı ve parlak renklerin kullanıldığını görüyoruz..



Gucci 2012 kış koleksiyonunda paltolar bileğe yakın uzun modeller ve daha klasik bir görünümdeler.



Prada 2012 kış koleksiyonunda kırmızı gibi gözalıcı bir rengin yanında sezon trendi kürkte kullanıldığını görüyoruz.



Lüks moda markalarına kısa bir göz attıktan sonra daha kolay ulaşabileceğimiz fast fashion diye tabir edilen markalara bakalım, bizler için neler hazırlamışlar.

H&M'de bulacağınız aşağıdaki modelle kışın griliği içinde siz bütün enerjinizi yanıtırcasına parıldayabilirsiniz.
Yine H&M'de olan aşağıdaki pelerin manto ise modeli ile benim aklımı çeldi bile. Bakın alttaki mankende ne de güzel görünüyor.



Gelelim Mango'ya... Bir mont,manto cenneti gibi Mango'da çeşit çeşit model bulmak mümkün. Çok orjinal modeller olduğunu söyleyemeyeceğim fakat kullanışlı oldukları kesin. Rahat kesim anorak modellerin yanında, askeri tarz düğmeli modeller ve sezon trendi leopar desenli modeller bulmak mümkün.










Park Bravo'nun modellerinin ise oldukça dikkat çekici ve farklı olduğunu söyleyebilirim. Pelerin modeli kol kesimi ile soğuktan korunmak mümkün müdür bilmiyorum ama çok şık görüneceğiz kesin. Özellikle en alttaki siyah mantonun yaka detayı bence şa-ha-ne!





Fabrika'dan beğendiğim model ise yakası, eteğinde kat detayı ve mankende kullanılan şapka ile oldukça şık görünüyor.


Topshop'ta modeller klasik olsada şık detaylar ile hareketlendirilmiş. Lacivet mantoda ki fiyonk düğmeler çok şirin görünüyor.







Veee en son sırada Zara!!! Zara'da kış sezonunda trend olan ne varsa hepsinden bir model bulabilmeniz mümkün. Canlı renk, parıltılı kumaş, hayvan deseni, deri ve kürk detayları hatta direkt kürkten modeller.











1 yorum:

  1. Desenli olsun, renkli olsun benim icin yeter :D
    http://maffionista.blogspot.com/

    YanıtlaSil