29 Mayıs 2012 Salı

DIY: Arm Party'ye yeni davetliler var! -1

Bu sene bileklerimiz çok şenlikli ya bende kendi arm party'me yeni ciciler hazırlıyorum. Belki aranızda denemekten keyif alacaklar vardır.

İlk bilkeliğimiz için üç ayrı ipe ihtiyacımız var. Ben renklerini farklı seçtim. İplerin ikisi floş diğeri ise floşlardan daha ince herhangi bir ip olabilir.


Aşamaları resimlerde detaylıca görebilirsiniz.

Önce turuncu ipi rahat çalışabileceğim bir yere bağladım. Bu benim malzeme kutum :)Üzerine diğer renk floşu aynı şekilde bağlıyorum ve pembe ipin arasından lacivert ince olan diğer ipi geçiriyorum. Burada amaç bilekliği örmemiz bitince, iplerin bu uçlarının açılmayacak şekilde düğümlü olması.Ve başlıyoruz aşağıdaki şekilde örmeye. Umarım resimler yeterlidir zira söz ile nasıl açıklanabilir bilemedim :)Ortadaki turuncu ile hiç bir örme yapmıyoruz. Kalın pembe ile turuncunun altından, ince lacivert ile de turuncunun üstünden örüyoruz.

İstediğimiz uzunluğa gelince pembe ve lacivert ipleri bağlıyoruz.Ve üç rengi biraraya getirip, kapama ucu ile kapatıyoruz. Fazla kalan ipleri kesiyoruz.Diğer tarafa ise ben biraz büyükçene bir halka taktım.Bu bilekliğin yapılışını internette bir yerde görmedim. Bu yüzden kaynak belirtemiyorum. Bir arkadaşın bileğinde gördüğüm bir bilekliği aklımda tutarak yapmaya çalıştım ama örmeyi oluşturana kadar o kadar uğraştım ki bu onun gibi olabildi mi yoksa tamamen başka bir model mi çıktı ortaya bilemiyorum.

İlk denediğim, alt resimde sağda olan bileklik ama yapmaya uğraşırken resim çekmek aklıma gelmediğinden bir tane daha yaptım.


Bir diğerine gelince, bu çok daha basit. Yine dilediğimiz renk bir floş ipi üçlü saç örgüsü şeklinde örmeye başlıyor, göz kararı ortaya gelecek şekilde de beğendiğimiz halka şeklinde metalleri, boncuk yada halkaları örgüye dahil ediyoruz. Evde aşağıdaki metal halkalar vardı, onları kullandım ama aynı bileklik boncuklada yapılabilir.

Bu ikinci bilekliği http://suzyful.com/ sitesinde görüp, bu şekilde uyguladım.


Umarım beğendiniz :)

Malzemem çok yeni DIY'ler gelebilir. Umarım sıkılmazsınız )

22 Mayıs 2012 Salı

Ne O Ne O Neon Mu?

Bu yıl renk bolluğu yaşıyoruz. Ne renk giysem derdimiz yok, ne giysek moda neredeyse. Pastel renkler olduğu kadar neon renklerde moda. Fakat neon renkleri kullanmanın, pastel renklere göre biraz daha riskli olduğunu düşünüyorum. Pastel renkler, soft, fresh, bakılası bir görüntü oluşuyorken, neon renkler biraz daha dikkat çekici, belki biraz daha gözü rahatsız eden hatta insanda hata arama hissi uyandıran renkler gibi geliyor bana. Kendime de biraz ilham olsun diye... Bakalım neon renkler nasıl kullanılmış.

En cesuru baştan aşağıya neon olmak sanırım. Bu pek bana göre değil.

Benim gözüme en hoş geleni neon renkleri siyah yada krem/beyaz gibi renklerle kombinlemek. Özellikle sarı ve pembe ile siyah birbirine çok yakışıyor.Neon renkleri pastel renklerle de kombinleyebiliriz ama bundaki uyumu sağlamak daha zor sanırım. Kendimize güveniyorsak neden olmasın?İşte neon renkleri en sportif kullanmanın yolu. Jean ile kombinlediğimiz neon çizgili bir tshirt ile bizden rahatı ve trendysi yok arkadaşlar :) 
21 Mayıs 2012 Pazartesi

Benefit Gabana Clama çekiliş sonucu!!

Ve ilk hediye çekilişimin kazananı belli oldu arkadaşlar,

Sevgili Wear A Smile!!! Kendisini tebrik ediyorum!!

Adres bilgilerini benimle paylaşmanı bekliyorum :)
                                         

14 Mayıs 2012 Pazartesi

Wide Leg Jeans

Moda çoğu zaman kendini tekrar ediyor. Geçmişte çekilen fotoğraflara baktığımızda, bazı kıyafetler için "ayyy neler giyiyorlarmış böyle!" dediğimiz çok olur ama bunu derken önümüzdeki yıllarda bizimde aynı kıyafetleri giyebilme ihtimalimiz olduğunu genelde düşünmeyiz. İşte 1970'lerden günümüze gelen bir trend olan geniş paçalı pantolonlarda benim için böyleydi.

 Yazın bunaltıcı sıcaklarında, skinny jean giymek bir eziyet olacağından son bir kaç yıldır yine trend olan geniş paçalı pantolonlar kurtarıcımız olacak. Özellikle dolgu topuk sandaletler ve ayakkabılarla çok şık duruyor ama mümkünse altına giydiğimizi ayakkabının sadece ucu bir miktar görünsün yeter. Böylece bacak boyumuzda olduğundan uzun görünecektir.
Geniş paçalı pantolonların en çok verdiği retro havayı seviyorum. Birde sağdaki resimdeki gibi ekstra wide paçalar var, yürürken nasıl bir ağırlık yapıyorlardır acaba?Bende geçen sezon acaba giyebilir miyim, sever miyim diye düşünüp emin olamamış çokta para vermek istemediğimden almayı ertelemiştim. Fakat bir arkadaşımdan LCW'da böyle pantolonlar olduğunu duyunca gidip bakmış ve çoook ucuza aşağıdaki pantolonu almıştım. Aldıktan sonra o kadar çok kişide gördüm ki bu pantolonu, rahatsız olmadım değil ama geçen yaz oldukça giydim yinede. Bu sene bir tane daha alınabilir statüsünde benim için şu an ama bu sefer basenleri biraz daha oturan bir model tercih ederim.

Şampiyonluk derbisini seyretmeye giderken, hem heyecanlı, hem stresli hemde keyifli halimizle, eşimin aceleyle çektiği fotoğraflar.Aslına bakarsanız bence geniş paçalı pantolonlara en yakışan saç modeli, uzun, uçları iri, dağınık dalgalı saçlar. Pantolona göre saç modeli mi olurmuş demeyin şekerler, bu pantolonla bir kombin hayal ettiğimde aklımda oluşan saçlar bu ama benim gibi sahip değilseniz elde olan malzeme ile idare etmek durumundasınız. Bende havanın rüzgarlı olması sebebiyle toplamayı tercih ettim ve hair donut ile yapılan, uzun zamandır yapmak istediğim topuzu yaptım. Çok rahatmış bu topuzu kullanmak.Bu kombinle beraber kurdelalardan yapmış olduğum bilekliğide kullanmış oldum.

11 Mayıs 2012 Cuma

Tırnak Modası; Lucite Lace

Eskiden çok eskiden, hatun kişi cesursa kırmızı renk oje sürermiş tırnaklarına. Onu da günlük, rutin hayatında süren kaç kişi vardı bilmem. Aman çok dikkat çekmesin diyenlerse, sedefli uçuk pembe, sedefli beyaz. Ekle bunlara birkaç kırmızı tonu, birkaç açık, belli belirsiz renk. İşte bir elin parmaklarını geçmeyen renk seçeneği... Sonra hayatımıza french manikür, şarap rengi ve bordo ojeler girdi, daha sonra renkler, sonra renklerin çeşitli tonları, simliler, boyutlular, çatlayanlar, mıknatıslılar, neonlar, renk değiştirenler, stickerlar derken, oje çeşitlerini, tırnak süslemedeki trendleri takip edemez olduk. En sürmüyorum diyenin bile evinde 20 den az aşağı ojesi yok valla.

Şimdi bende yeni birşey keşfettim de, pek sevdiğim söylenemez. Joy Cioci New York S/S 2012 defilesinde gördüğümüz "Lucite Lace" tırnaklar, kristal parlaklığında, şeffaf ve üzerinde dantel görünümüyle çok temiz bir görüntü verselerde ben bu şeffaf tırnak uçlarından pek hoşlanamadım. Siz sevdiniz mi?Etsy'nin sistesinde aşağıdaki şeffaf tırnakları buldum. Başka nerede satılıyor bilmiyorum.
Üstünü süslemekte tamamen sizin hayal gücünüze kalmış.